Įaugus kojos nagui – pagalba dermatologijos klinikoje

Dermatologija kojoms

Įaugęs kojos nagas – dažna problema

Vilniaus dermatologijos klinikose dirbantys specialistai sako, kad įaugęs kojos nagas yra dažnai pasitaikanti įvairaus amžiaus žmonių problema. Nors retais atvejais į odą gali įaugti ir rankų nagai, dažniausiai įauga kojos, būtent nykščio, nagas. Įaugęs kojos nagas dermatologijos klinikos specialistų yra vadinamas onichokriptoze. Tai skausmingas procesas, kurio metu nago plokštelė įauga į aplink nagą esančią odą.

Nago įaugimas gali būti tiek išorinis, tiek vidinis. Išorinis nago įaugimas – tai jo krašto ar kampelio įaugimas į odą, kuris matomas plika akimi. Vidinis įaugimas plika akimi nėra matomas, jį galima atpažinti iš skausmo nykštyje ir odos paraudimo ties nematoma nago dalimi (jo apačia ar šonu).

Dermatologija kojomsNago įaugimo priežastys

Dermatologijos specialistai, dirbantys vienoje iš dermatologijos klinikų Vilniuje teigia, jog nagas į odą pradeda įaugti tuomet, kai aštrus nago kraštas ją praduria. Nagas, tapęs svetimkūniu, odoje paskatina infekcijos atsiradimą, todėl pirštas gali pradėti šlapiuoti, ištinti, parausti, atsiranda skausmas. Dauguma nago įaugimo į odą atvejų skausmas laikinai praeina, pavyzdžiui, kai pirštas yra nejudinamas. Dėl šios priežasties kojos pirštą labiausiai skauda apsimovus ankštesnius batelius ar judant, ypač bėgiojant.

Viena dažniausių nago įaugimo į odą priežasčių – netaisyklingas nagų karpymas. Smailas nago galiukas praduria odą, pažeidžia jos audinius ir įauga gilyn į juos. Kita priežastis – ankštas kojų apavas. Jis spaudžia nago plokštelę ir stumia ją gilyn į odą, kol ją praduria. Nago įaugimą taip pat gali paskatinti įgimtos nagų problemos, piršto sutrenkimas ar senstant atsirandantys nagų struktūros pokyčiai: jų suplonėjimas, užlinkimas ar suragėjimas.

Kaip išvengti įaugusių kojų nagų?

Dermatologijos klinikos specialistai Vilniuje pataria nešioti tinkamo dydžio, kojų nespaudžiančius batus. Sportuojant ir užsiimant kita fizine veikla, kojas reikia saugoti nuo traumų, sutrenkimų. Kerpant nagus, jų negalima kirpti užapvalinant kampus – kur kas geriau nagą nukirpti tiesiai, „nelendant“ prie jo kampučių. Be to, nagų negalima kirpti per trumpai.

Pagalba dermatologijos klinikoje

Jeigu kojos nagas vis dėlto įaugo, jokiu būdu nebandykite jo „išsioperuoti“ patys. Kreipkitės į dermatologijos kliniką Vilniuje ar kitame mieste. Joje bus suteikta profesionali pagalba, priklausomai nuo nago pažeidimo lygio: operacija arba neinvazinė įaugusio nago pašalinimo procedūra.

Kai kuriais atvejais nagas yra „iškerpamas“, t. y. iš odos pašalinamos jo įaugusios dalys. Tai vadinama operaciniu gydymu. Šiuolaikiškesnis įaugusių nagų gydymo metodas yra neoperacinis. Jo metu nago plokštelė pakoreguojama taip, kad augtų taisyklingai, ir įaugusio nago problema nepasikartotų. Tai gali būti atliekama pasitelkiant lazerį arba specialų ant nago užmaunamą žiedą.